fi | sv | en |

Helsinki-Uusimaa Regional Council Management


Ossi Savolainen

Mr Ossi Savolainen

Regional Mayor
Phone: +358 40 589 8415
E-mail: ossi.savolainen@uudenmaanliitto.fi



Secretary: Ms Hanne Koljonen
Phone: +358 40 552 3152
E-mail:​ hanne.koljonen@uudenmaanliitto.fi

Juha Eskelinen

Mr Juha Eskelinen

Director, Regional Development,
Deputy Regional Mayor
Phone: +358 40 575 2993
E-mail: juha.eskelinen@uudenmaanliitto.fi
Merja Vikman-Kanerva. Kuva Tuula Palaste

Ms Merja Vikman-Kanerva

Director, Land Use Planning
Phone: +358 40 638 6669
E-mail: merja.vikman-kanerva@uudenmaanliitto.fi


Inka Kanerva, kuva Tuula Palaste

Ms Inka Kanerva

Development Director
Phone: +358 40 541 8308
E-mail: inka.kanerva@uudenmaanliitto.fi
Paula Autioniemi. Kuva Paula Lehto

Ms Paula Autioniemi

Director, Administration and Finance
Phone: +358 40 737 8050
E-mail: paula.autioniemi@uudenmaanliitto.fi