Sote- ja maakuntauudistus, yhteystiedot

Markus Sovala. Kuva Laura Saukkonen
Markus Sovala

Muutosjohtaja, maakuntauudistus
Poliittisen ohjausryhmän ja virkamiesjohtoryhmän esittelijä
040 664 6091
markus.sovala@uudenmaanliitto.fi
Twitter: @MarkusSovala

Timo Aronkytö. Kuva Anni Levonen
Timo Aronkytö

Muutosjohtaja, sosiaali- ja terveyspalvelujen uudistus
Poliittisen ohjausryhmän ja virkamiesjohtoryhmän esittelijä
040 631 5011
timo.aronkyto@uudenmaanliitto.fi

Twitter: @aronkyto

Rolf Paqvalin
Rolf Paqvalin

Erityisasiantuntija
Konsernihallinnon valmistelu
045 209 2199
rolf.paqvalin@uudenmaanliitto.fi

Inka Kanerva. Kuva Tuula Palaste
Inka Kanerva

Kehittämisjohtaja, Uudenmaan liitto
Viestintä ja osallisuus, kuntajohtajakokouksen sihteeri
040 541 8308
inka.kanerva@uudenmaanliitto.fi

Twitter: @InkaKanerva


Inka Tikkanen-Pietikäinen, kuva Laura Saukkonen
Inka Tikkanen-Pietikäinen

Hallintopäällikkö, Uudenmaan liitto
Projektinhallinta, valmistelun koordinointi, henkilöstöasiat,
poliittisen ohjausryhmän sihteeri, henkilöstöfoorumin sihteeri
040 554 5538
inka.tikkanen-pietikainen@uudenmaanliitto.fi

Twitter: @Tikkain

Tarja Hartikainen, kuva Anni Levonen
Tarja Hartikainen

Yhteistyöpäällikkö, Uudenmaan liitto
Sote-tiimin sihteeri
040 734 6024
tarja.hartikainen@uudenmaanliitto.fi


Kosti Keistinen
Viestintäsuunnittelija, Uudenmaan liitto
040 635 8249
kosti.keistinen@uudenmaanliitto.fi

Twitter: @KostiOlavi


Tiina Öhman. Kuva Anni Levonen
Tiina Öhman

Projektiassistentti, Uudenmaan liitto
+358 40 534 4519
tiina.ohman@uudenmaanliitto.fi


Outi Mäkelä, kuva Milla Aalto
Outi Mäkelä
Maakuntahallituksen pj
Neuvottelukunnan ja poliittisen ohjausryhmän pj
050 5122 877
outi.makela@eduskunta.fi

Twitter: @outimakela

Ossi Savolainen, kuva Milla Aalto
Ossi Savolainen
Maakuntajohtaja
Virkamiesjohtoryhmän ja kuntajohtajakokouksen pj
040 5898 415
ossi.savolainen@uudenmaanliitto.fi

Petri Knaapinen_Kuva Laura Saukkonen_1
Petri Knaapinen
Ylijohtaja, Uudenmaan ELY-keskus
Maakuntauudistuksen tiimin pj
0295 021 000 (vaihde)
petri.knaapinen@ely-keskus.fi

Reino Koho 06_netti
Reino Koho
Yksikön päällikkö, Uudenmaan ELY-keskus
Maakuntauudistuksen tiimin sihteeri
0295 021 000 (vaihde)
reino.koho@ely-keskus.fi

Juha Jolkkonen
Toimialajohtaja, sosiaali- ja terveyspalveluiden toimiala, Helsingin kaupunki
Sote-tiimiin pj
09 31042215
juha.jolkkonen@hel.fi


Tero Suursalmi
Tero Suursalmi

Lakimies, Uudenmaan liitto
Virkamiesjohtoryhmän sihteeri
050 569 3391
tero.suursalmi@uudenmaanliitto.fi

Helena Ylisipola
Helena Ylisipola

ICT-projektijohtaja
050 350 9968
helena.ylisipola@uudenmaanliitto.fi


Mikko Rotonen
Mikko Rotonen

ICT-projektijohtaja
0500 474 944
mikko.rotonen@uudenmaanliitto.fi