Liiton viestintä


Inka Kanerva, kehittämisjohtaja
Viestinnän koordinointi, sote- ja maakuntauudistuksen viestintä
040 541 8308
inka.kanerva@uudenmaanliitto.fi

Seija Elo, viestintäpäällikkö
Media-, omistaja- ja sidosryhmäviestintä, verkkosivujen päätoimittaja
040 533 5354
seija.elo@uudenmaanliitto.fi

Tuuli Aaltio, viestintäsuunnittelija
Sisällöntuotanto verkkosivuille ja muihin julkaisumateriaaleihin, Uusimaa-tietopankki, Suomi 100 -juhlavuoden viestintä Uudellamaalla
040 764 9542
tuuli.aaltio@uudenmaanliitto.fi

Milla Aalto, viestintäsuunnittelija
Verkkoviestintä, sosiaalinen media, Uusimaa-viikon markkinointi
040 822 7945
milla.aalto@uudenmaanliitto.fi

Laura Saukkonen, viestintäsuunnittelija
Verkkoviestintä, sosiaalinen media, Uusimaa-viikon markkinointi
040 620 2565
laura.saukkonen@uudenmaanliitto.fi

Kosti Keistinen, viestintäsuunnittelija
Sote- ja maakuntauudistuksen esivalmistelun viestintä
040 635 8249
kosti.keistinen@uudenmaanliitto.fi

Erika Keppola, viestintäsuunnittelija
Sote- ja maakuntauudistuksen esivalmistelun viestintä
040 487 7244
erika.keppola@uudenmaanliitto.fi

Anni Levonen, graafinen suunnittelija
Visuaalinen suunnittelu, liiton ilme, verkkosivujen toiminnallisuudet
044 328 1553
anni.levonen@uudenmaanliitto.fi

Seija Waris, henkilöstösuunnittelija
Sisäinen viestintä, henkilöstöasioiden valmistelu
040 765 7702
seija.waris@uudenmaanliitto.fi